چراغ اجلاس روشن شد

رئیس‌جمهور: احداث سالن همایش‌های بین‌المللی اصفهان کار بی‌نظیری است

شب گذشته، آیین افتتاح فازهای اول و دوم مرکز همایش‌های امام‌خامنه‌ای شامل تکمیل عملیات عمرانی و سازه این مرکز با فرمان حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، از طریق ویدئوکنفرانس و با حضور نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، استاندار، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، شهردار و مدیران ارشد شهری، نیروی انتظامی و مسئولان استانی در سالن مرکز همایش‌ها برگزار شد.

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

حجت‌الاسـلام حسـن روحانی، رئیس‌جمهور، در روزهای پایانی کارش بسیاری از پروژه‌های عمرانی شهرها را از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح کرد. رئیس‌جمهور ازطریق ویدئوکنفرانس ضمن دیدن تصاویر این پروژه عظیم گفت: احداث سالن همایش‌های بین‌المللی اصفهان کار بی‌نظیری است و من از چند رهبر بزرگ دنیا شنیدم که اذعان داشتند اصفهان در دنیا بی‌نظیر است و جایی مانند اصفهان در دنیا وجود ندارد. همین نقش‌جهان را ببینید که با چه عظمتی ساخته شده است. به گفته رئیس‌جمهور، اصفهان زیباست و این همه خلاقیت و معماری کار یک نفر و یک دوره نیست، بلکه کار یک ملت است.
حجت‌الاسلام روحانی با تشکر از استاندار، امام جمعه و شهردار اصفهان گفت: این تعامل سازنده بین مسئولان اصفهان را باید به فال نیک گرفت. اجرای این پروژه با تعامل از سال ۹۲ آغاز شد و اکنون با بهره‌برداری از این سالن روزهای پایانی را پشت سر می‌گذاریم. او تصریح کرد: چند سال پیش قرار بود اجلاس چندجانبه را در اصفهان و در این مرکز همایش‌ها برگزار کنیم؛ اما با توجه به اینکه این پروژه تکمیل نبود، این اقدام صورت نگرفت. به گفته رئیس‌جمهور، اصفهان شهری زیبا و دارای آثار تاریخی ارزشمندی است و نیازمند چنین سالن زیبایی نیز بود. حجت‌الاسلام روحانی افزود: از همه افرادی که برای اجرای این پروژه مهم، تلاش کردند تشکر می‌کنم و دست همه طراحان، مهندسان و کارگران را می‌بوسم. او خاطرنشان کرد: امیدوارم برای اجلاس‌های متعدد داخلی و خارجی در این مکان باشیم تا این سالن به بهترین شکل به بهره برداری برسد. این طرح که در اصفهان انجام شده کاری ارزشمند است و امیدوارم به خوبی به اتمام برساند.

شهرداران بعدی باید بکوشند مابقی مشکلات این پروژه را حل کنند

در ادامه این آیین، نماینده ولی فقیه و امام‌جمعه اصفهان با تبریک دهه امامت و ولایت گفت: سه آیه و یک سوره درباره شخصیت والای امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام نازل شده است و من این ایام را به همه شما تبریک می‌گویم. آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: برگزاری این جلسه برای ابراز تشکر از افرادی است که این مجموعه را به این مرحله رسانده‌اند. او افزود: اتمام بخشی از این مجموعه، کار کمی نیست و یکی از دغدغه‌های من این بود که شاید انجام این پروژه در خط بازی‌های سیاسی متوقف شود و کار اجرایی آن ادامه پیدا نکند و سرمایه مردمی از بین برود. نماینده ولی فقیه و امام‌جمعه اصفهان افزود: برای احداث این پروژه خیلی‌ها کار شکنی کردند و با اینکه در سال ۹۰، قرار بود دولت ۲۵۰ میلیارد تومان کمک کند، اما به عهد خود وفا نکرد و ۲۰ میلیارد تومان کمک کرد و شهردار وقت پروژه را ادامه داد و با همان مبالغی که در شهرداری برای احداث آن در نظر گرفته بود بیش از ۴۰ درصد پروژه پیشرفت کرد. او گفت: خدا را سپاس می‌گویم که احداث این پروژه ادامه پیدا کرد؛ چراکه احداث این مجموعه و تخت فولاد از پروژه‌هایی بود که من از ابتدای ورود شهردار آن را گوشزد کرده بودم. نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با تشکر از محمد رضا برکت، مدیر منطقه ۶ شهرداری اصفهان گفت: گاهی برخی از افراد به من خرده می‌گیرند که چرا اینگونه از ایشان تعریف می‌کنید و من در پاسخ به آن‌ها می‌گویم باید از مدیری که بدون داشتن خط سیاسی و فقط برای رضای خدا در خدمت مردم و جامعه باشد، تشکر و قدردانی کرد. او خاطر نشان کرد: مرتضی سقایی‌نژاد، شهردار اسبق، بخشی از این پروژه را به بخش خصوصی داده است. این پروژه بزرگی برای کشور است و جنبه ملی و بین‌المللی دارد. او اضافه کرد: شهرداران بعدی باید بکوشند مابقی مشکلات این پروژه را به اتمام برسانند. نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: از همه طراحان، هنرمندان و مهندسانی که به نوعی در شکل‌گیری این پروژه نقش داشتند، تشکر می‌کنم. آیت‌الله طباطبایی‌نژاد گفت: این مجموعه فضای سبز خوبی دارد که شایسته است از متولیان این موضوع هم تشکر و قدردانی کنم. او خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان بعدی بتوانند این پروژه را تکمیل کنند.

با توجه به حضور مقامات دولتی بزرگ باید مسائل امنیتی در این مکان مناسب باشد

در ادامه این آیین، استاندار اصفهان گفت: از سازندگان، طراحان، شهرداران گذشته و شورای قبلی و فعلی، از کارگران و مهندسانی که برای ایجاد این بنا تلاش کردند تشکر می‌کنم. به یاد دارم که سران ترکیه و روسیه به ایران سفر کردند و توصیه کردند که باید چنین مکانی ایجاد شود. آن‌ها برای احداث آن به مکان‌های مختلفی سفر کردند و در اصفهان به ارزیابی خوبی رسیدند.
 عباس رضایی با بیان اینکه با توجه به حضور مقامات دولتی بزرگ باید مسائل امنیتی در این مکان مناسب باشد، تصریح کرد: در ابتدا هتل عباسی اصفهان مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به کوتاهی سقف، آن مکان انتخاب نشد و همین موضوع من‌را متوجه کرد که باید تمام توان خود را برای این پروژه به خرج دهیم؛ زیرا شهر ما دارای چنین سالن خوبی نبود. او ادامه داد: جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشور دو مرتبه به اصفهان سفر کرد و بازدیدی از این مکان داشت که از شرایط این پروژه رضایتی کامل داشت. در حال حاضر بهره‌برداری از این سالن از احداث آن مهم‌تر است زیرا بسیاری از مبالغ بیت المال در این مکان صرف شده. پس باید اجلاس‌های بزرگ در این سالن برگزار شود. استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: افراد بزرگی که به این مکان سفر داشتند، متوجه شدند که باید در این پروژه هزینه‌های زیادی صورت بگیرد. البته من فکر می‌کنم که این مکان همچنان جای کار دارد و باید برای نگهداری درست، از سوی مسئولان بهتر استفاده شود تا شاهد اتفاقات خوبی در این مکان باشیم. کار بزرگی صورت گرفته و امیدوارم بهره‌برداری درستی را از این مکان شاهد باشیم و اکنون این وظیفه سنگین بر دوش مسئولان آینده است. رضایی ادامه داد: همراهی و خلاقیت اصفهان باید در این مکان‌ها شکل بگیرد تا ما شاهد زنده‌بودن، توسعه‌طلبی و اشتغال شهر باشیم. این مکان از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است که این موضوع نشانگر ذوق افراد برای به نتیجه رساندن این پروژه مهم است. او با اشاره به وضعیت کرونا در کشور افزود: کرونا شرایط بدی را در استان رقم زده، اما استان اصفهان نسبت به دیگر استان‌ها از مرگ‌ومیر کمتری برخوردار است، ولی ضروری است که ما بیشتر مواظب سلامت خود و خانواده‌مان باشیم و لازم است از ماسک استفاده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

از همکاری دولت با شهر اصفهان تشکر می‌کنم

در ادامه، شهردار اصفهان در این آیین گفت: خوشحالیم که یکصدمین جلسه افتتاحیه این دوره مدیریت شهری را با حضور رئیس‌جمهور برگزار می‌کنیم. قدرت‌اله نوروزی افزود: جهان‌شهر اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ ایران اسلامی افتخار دارد ظرفیت ارزشمند ملی و بین‌المللی دیگری را به بهره برداری برساند تا این خدمت بزرگ در اختیار ملت ایران و مردم اصفهان قرار بگیرد. او با بیان اینکه اجرای این پروژه با موانعی روبه‌رو بوده است، تصریح کرد: پروژه بزرگ مرکز همایش‌ها و اجلاس بین‌المللی از سال ۸۹ با هدف اجرای سران عدم تعهد در اصفهان شروع به کار کرد و قرار بود این اقدام با کمک دولت انجام شود. موانع موجود در این پروژه برگزاری اجلاس را از ذهن برنامه‌ریزان خارج کرده بود، اما شهرداری اصفهان با هدف ایجاد یک زیرساخت بین‌المللی و با اختصاص بودجه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی این پروژه را به مرحله افتتاح فاز نخست رساند. شهردار اصفهان ادامه داد: فاز اول این مجموعه شامل تملک، خدمات زیربنایی، محوطه‌سازی، شبکه‌سازی معابر، آب، برق، فاضلاب، مخابرات و هشت ویلا برای سران کشور می‌شود. فاز دوم آن نیز شامل ساختمان‌ها و به‌ویژه مرکز همایش‌ها و همچنین فاز سوم این پروژه تجهیزات است که در آینده تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد. نوروزی با بیان اینکه محل اجرای این پروژه و طراحی آن ویژه است، خاطرنشان کرد: این موضوعات فضایی را ایجاد کرده که مذاکرات هیئت‌های مختلف و اجلاس بین المللی در نقطه‌ای از شهر نزدیک فرودگاه اصفهان برگزار شود که امیدوارم این فضا تبدیل به خدمت ارزشمندی برای توسعه بازاریابی شهری، ارتباط بین‌المللی و مرکزی برای تعامل سازنده با جهان شود. او بیان کرد: زمین ۷۲ هکتاری این مکان که به اندازه یک شهرک مسکونی ۱۰ هزار نفری است زیرساخت و تأسیساتی دارد که همچنان قابل توسعه است و دو نقطه در آن وجود دارد که یک منطقه آن دیپلماتیک و برای اجرای کنسول‌گری‌ها استفاده و منطقه تجاری آن برای مذاکرات اتاق بازگانی پیش‌بینی شده است.
شهردار اصفهان تصریح کرد: در این دوره مدیریت‌شهری یکصد برنامه افتتاحیه برگزار شده که مهم‌ترین آن‌ها شامل تکمیل خط یک مترو، احداث بخش زیادی از خط دو مترو، نمایشگاه بین‌المللی اصفهان، تکمیل شرق رینگ ۸۰ کیلومتری اصفهان (رینگ چهارم) و زیرساخت‌های فرهنگی می‌شود. نوروزی افزود: از همکاری دولت با شهر اصفهان تشکر می‌کنم. دولت در همین راستا سه‌هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای احداث خط دو مترو به اصفهان داده شد که این موضوع جای تشکر دارد. او گفت: خواهش من به عنوان شهردار اصفهان از رئیس‌جمهور این است که به حیات زاینده‌رود نگاه محیط‌زیستی و استراتژیک شود، زیرا این رودخانه حق بشری است و نبود آن در شرایط کنونی زندگی بسیاری از مردم و کشاورزان را به خطر انداخته و فاجعه فرونشست؛ شهر و آثار تاریخی و میراثی را در معرض خطر قرار داده است.

این سالن در کشور نمونه است

شهردار اصفهان اظهار کرد: نمونه‌ای از این سالن در کشور وجود ندارد و به گفته وزیر امورخارجه، این سالن چیزی از سازمان ملل کم ندارد؛ از افرادی که برای این پروژه زحمت کشیدند تشکر می‌کنم و امیدوارم برای بهره‌برداری از این موقعیت بسیار خوب با ما همکاری کند تا این پروژه به شکل کامل افتتاح شود و در اختیار مردم قرار بگیرد.
او ضمن تشکر از حضور مدیران استانی، استاندار اصفهان، امام جمعه اصفهان و اعضای شورای شهر، رؤسای دانشگاه، صاحبان حوزه تجارت و اقتصاد و اصحاب رسانه، خاطرنشان کرد: در آینده اتفاقاتی خوشایند در این مکان رخ خواهد داد و به‌نوعی اینجا مرکز مذاکرات بین‌المللی خواهد بود و سران کشورها حضوری پررنگ خواهند داشت و بسیاری از حرف‌ها و تصمیمات مهم در این مکان انجام خواهد گرفت. شهردار اصفهان گفت: این مکان در کشور نمونه است و به گفته ظریف، وزیر امور خارجه، این مکان از سازمان ملل امکاناتی کم ندارد. قسمتی از این پروژه در اختیار بخش خصوصی است که در این سال‌ها با چالش‌هایی مواجه بوده است و امیدوارم افراد مرتبط به وعده‌های خود عمل کنند تا این مجموعه به تجهیزات لازم خود نیز دست پیدا کند. نوروزی با اشاره به انجام این پروژه در سه فاز تصریح کرد: این مکان ۸۴ هزار متر مساحت ساخت دارد و در این سالن دو هزار و ۴۰۰ صندلی وجود دارد که هزار و ۲۰۰ صندلی آن در پایین سالن و مابقی آن‌ها در بالای سالن قرار دارد و دو مکان برای رصد تریبون وجود دارد. همچنین امکان ترجمه به ۱۱ زبان در این مکان وجود دارد. او افزود: فاز دوم این پروژه چندین سالن فرعی و ویلاهای ۴۵۰ متری را داراست. البته این سالن باید تجهیزاتی را مانند تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، آسانسور، پله برقی، چیلرها و هواکش ها داشته باشد که تمامی قراردادها و تجهیزات لازم برای این کار خریداری شده که باید در زمان بهره برداری این مکان نصب شده و کار خود را آغاز کند. شهردار اصفهان با بیان اینکه زمان بهره‌برداری از این مکان مشخص نیست و به همین دلیل تاسیسات کار خود را شروع نکرده‌اند، اضافه کرد: ۸۰ دستگاه هواکش در این مکان وجود دارد و اگر سیستم کار خود را آغاز کند، گارانتی خود را از دست می‌دهد. سیستم صوتی این مکان نیز در دوره‌های قبلی خریداری شده که این سیستم نیز در زمان بهره برداری می‌تواند نصب شده و کار خود را آغاز کند.
نوروزی بیان کرد: فاز سوم این مکان مربوط به اقدامات لازم در رابطه با هوشمندسازی‌هایی مانند بی ام‌اس، سیستم پشتیبانی و سایر موارد است. در این مکان ۱۲۳۰ میلیارد تومان هزینه برای این کار پیش‌بینی شده و زمانی که ما شروع به کار کردیم این کار ۴۸درصد پیشرفت داشت؛ اما در نظر داشتیم تکلیف این مکان هرچه زودتر مشخص شود. در سال ۸۹ کار این پروژه آغاز شد و قرار بود سریع ساخته شود و دولت تعهد کرد که ۱۰۰ میلیارد از هزینه را به شهرداری کمک کند، اما این مبلغ به ۲۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.
او ادامه داد: هزینه‌ای که در دوره‌های گذشته برای این مکان شده بود ۲۴۱ میلیاردتومان بود که ما در ابتدای حضورمان ۷۶ میلیاردتومان برای صورت حساب‌ها و ۵۲۱ میلیارد تومان دیگر را هزینه کردیم. از این مبالغ ۴۷۰ میلیارد تومان دیگر باقی ماند که ۲۰۰ میلیارد آن برای هوشمند سازی، ۷۰ میلیارد برای پشتیبانی و ۲۰۰ دیگر برای سایر موارد هزینه خواهد شد.
شهردار اصفهان بیان کرد: سال‌های گذشته اوراق مشارکت ما کم بود و ۵۰۰ میلیارد تومان در ابتدا دریافت شد و پس از آن نیز ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر برای خط دو مترو گرفته شد، اما با صحبت‌هایی که صورت گرفت این ۲۰۰ میلیارد تومان در سالن اجلاس هزینه شد. پس در نتیجه، متروی اصفهان ۲۰۰ میلیارد تومان از سالن اجلاس طلب نانوشته دارد که مدیران آینده شهر می‌بایست از این موضوع آگاه باشند.
نوروزی تصریح کرد: اکنون که شهرداری اصفهان، کار را به دوره بعدی تحویل می‌دهد، بیش از هزار میلیارد تومان پول برای هزینه در پروژه مترو وجود دارد. اگر اقدامات با همین روند ادامه پیدا کند این مکان با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان پایان خواهد رسید. برای احداث این سالن تعداد زیادی از پیمانکاران و مشاوران فعالیت کردند که از همه آن‌ها باید تشکر کرد. او افزود: امروز شاهد یک افتخار بزرگ برای ایران هستیم و این مکان آبرویی بزرگ برای اصفهان است. اکنون ما دغدغه‌ای برای برگزاری همایش‌های بزرگ را نداریم و اگر مقام‌های بزرگ کشوری به اصفهان سفر کردند، امکانات در این پروژه تکمیل شده است.
شهردار اصفهان با بیان اینکه برای واردشدن به این سالن دو پل با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است و اگر این مکان بخواهد به فروش برود حدود سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ارزش دارد. اکنون اندکی از این پروژه باقی مانده و اگر کسانی می‌گویند این مکان تکمیل نیست درست است؛ اما گفتنی است که بسیاری از تجهیزات این پروژه خریداری شده است. در همین راستا قراردادهایی برای خریداری پله‌های برقی بسته شده که اگر مشکلات آن حل شود، پله برقی‌ها نیز در زمان مقرر نصب خواهد شد.
نوروزی در پایان خاطرنشان کرد: باید برای آبادانی شهر از هر موقعیتی استفاده کنیم و تلاش‌های خوبی را در این راستا انجام دهیم تا طرح‌های نیمه‌آماده تکمیل شود. از معاون عمران و مالی شهرداری، مدیر منطقه ۶، اعضای شورای اسلامی شهر و تمام کسانی که برای به نتیجه رسیدن این پروژه تلاش کردند، تشکر می‌کنم.

اطلاعات پروژه

خرداد سال 1389 صورت جلسه شورای اسلامی شهر به تأیید کارگروه منتخب هیئت دولت به استناد ماده 127 قانون اساسی رسید و این پروژه، با میزان اعتبارات دولتی معادل هزار میلیارد ریال مصوب و 200 میلیارد آن پرداخت شد. زمینی برای اجرای پروژه در جنوب شرق اصفهان به آن اختصاص داده شد و کلنگ‌زنی آن 17فروردین 1390 با انتخاب شرکت دقیق و توسعه سپاهان به میزان هزار میلیارد ریال اعتبار آغاز شد. این مجموعه در امتداد اتوبان شهید کشوری و رینگ چهارم ترافیکی شهر قرار دارد و مساحت آن 71.5 هکتار است. زمین این پروژه از توپوگرافی طبیعی زیبایی با اختلاف ارتفاعی و نسبی شمال به جنوب 16 متر است. فاصله این مجموعه تا فرودگاه 20 دقیقه است و این موضوع برای سران کشورهای خارجی که برای اجرای برنامه‌ها به اصفهان می‌آیند، بسیار حائز اهمیت است. دسترسی آسان به رینگ سوم اصفهان، امکان توسعه، ترافیک روان و خارج بودن از مرکز شهر از ویژگی‌های مهم این پروژه است.
پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی (سالن اجلاس) فنی‌ترین و زیباترین پروژه عمران شهرداری است که 77 قرارداد در آن اجرایی شده است. در حال حاضر در این دوره مدیریت‌شهری، اقداماتی در پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان انجام شده که در کشور کم‌نظیر است. این مرکز یک پروژه ویژه و همانند یک شهرک است که در حدود 72 هکتار عملیات عمرانی در آن اجرا شده و تمامی تأسیسات و امکانات زیربنایی در آن پیش‌بینی شده است.
این مجموعه شامل مرکز همایش‌ها، سالن اصلی و سه سالن جنبی (سالن هال، چند منظوره و سالن سینما) به اضافه کنکورس است که در حدود 54 هزار مترمربع مساحت دارد. سالن اصلی آن 3100 متر فضای مفید به اضافه 2 هزار و 500 متر ساختمان‌های پشتیبانی دارد که در حال حاضر سالن اصلی آن آماده بهره برداری است. سیستم سرمایش و گرمایش این مجموعه با موتورخانه مرکزی یک پروژه بزرگ محسوب می‌شود. این پروژه هشت ویلا دارد که هر کدام از آن در حدود 400 مترمربع مساحت دارد که تکمیل و تجهیز شده است. همچنین موتورخانه‌ای با مساحت 2 هزار و 400 متر احداث شده و آماده افتتاح است.
همه تجهیزات چیلر و هواساز سالن اصلی، سالن‌های جنبی و دفاتر خریداری شده است. سیستم صوت و ترجمه هم‌زمان 9 زبانه نیز خریداری شده، اما با توجه به تعیین نوع بهره برداری این مرکز در آینده، سیستم صوت و تصویر باید در زمان مقتضی خریداری شود. برخی سیستم‌های کنترل هوشمند چون نیاز به مشخص شدن نوع بهره برداری دارد، هنوز تعیین نشده که در قالب فازهای بعدی پروژه خواهد بود.
تأمین منبع آب برای آبیاری فضای سبز، لوله‌کشی و تکمیل 25 هکتار از 32 هکتار فضای سبز پیش بینی شده محوطه، داخلی و فضای سبز پیرامونی مسیرها نیز انجام شده است. پست تقسیم برق‌ها (680 متر پست برق) در محوطه نیز کامل شده است. پست 63 برای تبدیل برق 63 کیلووات به 20 کیلووات با همکاری برق منطقه‌ای آماده بهره‌برداری است. خیابان‌های محدوده محوطه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان نیز آماده سازی شده و روشنایی معابر پروژه تکمیل شده است.

30 هزار مترمربع پارکینگ در مرکز همایش‌ها ساخته شد

آزادسازی کل 71.5 هکتار به جز اتصال بخش VIP به رینگ چهارم، انجام شده است و امکان استفاده از ورودی و خروجی خیابان شهید روح الامین برای دسترسی بهتر به این مرکز وجود دارد. در این پروژه 30 هزار مترمربع پارکینگ با ظرفیت 900 خودرو ایجاد شده که آماده بهره‌برداری است. محوطه پلازا نیز در دو طبقه با فضای بسیار مناسب با چشم انداز آبنمای دور کره برای برگزاری مراسم و رویدادهای مختلف پیش‌بینی و همه انشعابات خریداری و متصل شده است.
اجرای 77 قرارداد به ارزش 336 میلیارد تومان در این مجموعه تاکنون 77 قرارداد به ارزش 336 میلیارد تومان در این مجموعه به پایان رسیده و 11 قرارداد برای مباحث جدید پروژه مانند موارد توسعه‌ای، فضاهای دیپلماتیک و... پیش‌بینی شده است. پروژه مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان، فنی‌ترین و زیباترین پروژه عمران شهرداری در کل کشور است که افتخاری برای مدیریت شهری، مهندسان و پیمانکاران ایرانی است که این طرح عظیم را ساخته و اجرا کردند و ساخت آن دانشگاهی برای شهرداری و مهندسان به شمار می‌رود.
 اجرای این پروژه در شرایط تحریم، بیماری کرونا و وضعیت سخت اقتصادی کشور حرکتی است که از سال 90 شروع و تا 96 بخش‌هایی از آن انجام شده و از سال 96 به بعد با همت مضاعف شهرداری و با حمایت شورا و تأمین مالی طرح از طریق منطقه 6 تکمیل شد.
 افتتاح سالن اجلاس و مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان به همت شهرداری اصفهان با هزینه‌ای بالغ بر 12 میلیارد ریال به بار نشست.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.