بیمارستان ساعی خمینی‌شهر؛ نماد امر خیر در کشور

مدیرعامل بیمارستان: بیش از 60میلیارد تومان از سوی خیران کمک شده است

مدیرعامل بیمارستان ساعی گفت: تا کنون بیش از 60 میلیارد تومان از طرف خیران برای ساخت بیمارستان خیرساز ساعی کمک شده است. به گزارش اصفهان‌زیبا، رضا جورکش در جمع خبرنگاران گفت: تا کنون 75 درصد از ساخت فیزیکی بیمارستان انجام شده است. او با اشاره به اینکه بیمارستان خیرساز ساعی نماد همبستگی و همراهی مردم شهر است، ادامه داد: مردم خمینی شهر نشان دادند در امر خیر نه تنها در استان، بلکه در کشور حرف برای گفتن دارند.

پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

جورکش، خمینی شهر را شهر خیران نامید و تصریح کرد: در ساخت این بیمارستان تمام مردم شهرستان شریک هستند؛ از آن‌هایی که با قدم‌های خیر خواهانه‌شان کمک کردند تا آن‌هایی که با مبالغ کوچک و بزرگ ما را یاری کرده‌اند. مدیرعامل بیمارستان ساعی اضافه کرد: دولت به ما قول داده است که پس از ساخت و تکمیل این بیمارستان تجهیزات مورد نیاز را در اختیار ما قراردهد تا بتوانیم کمبود تخت‌ها و مشکلات بیمارستان را جبران کنیم.
او تصریح کرد: مساحت زیر بنای بیمارستان 35هزار متر مربع است که در 9 طبقه با 300 تخت و شش هزار متر پارکینگ احداث شده و تاکنون 49میلیاردو 800 هزار تومان برای احداث آن هزینه شده است.
جورکش با بیان این مطلب که برای تکمیل بیمارستان با نرخ امروز مصالح، به مبلغی حدود 50 الی 60 میلیارد تومان نیاز است که تا سه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید، گفت: مساحت طبقه همکف بیمارستان 3500 متر مربع و شامل ساختمان اورژانس با 32 تخت است. این مقام مسئول افزود: بخش دیگر بیمارستان، زیرزمین است که مساحت آن چهار هزار متر مربع بوده وکاربری آن، آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های گرافی، بایگانی، رختکن و سه دستگاه هواساز است.
او با اشاره به این موضوع که طبقه اول حدود سه‌هزار و 500 متر مربع است، افزود: کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی از قبیل پوست، چشم، کلینیک قلب، آنژیوگرافی، ارتوپدی، مغز واعصاب، روان‌شناسی و...  در این طبقه تعبیه شده است.
جورکش اضافه کرد: متراژ طبقه دوم حدود 3500 متر مربع است و کاربری آن بستری جراحی مردان و بستری داخلی است و طبقه سوم 3500 متر مربع بوده و مورد استفاده آن بستری زنان خواهد بود.
 مدیرعامل مجمع خیران بیمارستان ساعی خمینی شهر اظهار کرد: مساحت طبقه چهارم و پنجم نیز هر کدام 3500 متر مربع است. در طبقه چهارم «سی سی یو »و «آی سی یو» و بخش بستری کودکان تعبیه شده که بخش «سی‌سی‌یو» دارای 20 تخت،« آی سی یو»
11 تخت و بخش بستری کودکان شامل 12 تخت است و طبقه پنجم شامل بخش زنان و زایمان است.جورکش در توضیح مساحت طبقه ششم گفت: این بخش شامل هفت عدد اتاق عمل عمومی و دو عدداتاق قلب و یک عدد اتاق ارتوپدی و چهار عدد اتاق برای عمل‌های غیر متفرقه است.
او ضمن اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در حوادث غیرمترقبه همچون سیل و زلزله ابراز کرد: در بحث وضعیت سیستان و بلوچستان پویش نذر آب را راه اندازی کردیم که مردم استقبال بسیار خوبی در این پویش نشان دادند. این محموله‌ها شامل 30 هزار آب یک‌ونیم لیتری و 70 مخزن 500 لیتری است؛  همچنین با توجه به شیوع کرونای دلتا در این استان و کمبود امکانات بهداشتی و درمانی 20 کپسول اکسیژن 10 لیتری و تعداد فراوانی ماسک به همراه این دو محموله اعزام شده است.
 مدیرعامل مجمع خیران بیمارستان ساعی خمینی شهر در ادامه اضافه کرد: 130 کپسول اکسیژن نیز تهیه کرده‌ایم‌که مورد استفاده بیماران کرونایی قرار می‌گیرد؛ همچنین در بحث زلزله کرمانشاه اقدامات خوبی توسط خیران ساعی و مردم نوع‌دوست و بامحبت شهرستان انجام شد. جورکش در پایان خاطر نشان کرد: بیمارستان ساعی از تمامی خیران تشکر و قدردانی می‌کند و امید آن را دارد که با تکمیل ساخت و تجهیز بیمارستان به تمام مردم شهرستان و شهرهای اطراف و کشور خدمت رسانی کند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.