درخواست ممنوعیت تردد در روزهای عاشورا و تاسوعا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان طی پیامی هشدار داد به منظور جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری کرونا و حفظ جان مردم، از سفر کردن به دیگر شهرها جهت انجام مراسم‌های عاشورا و تاسوعا جلوگیری شود.
 
شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰
به گزارش اصفهان زیبا آنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، طاهره چنگیز در پیامی به تشریح عواقب برگزاری تجمع در مراسم سوگواری و تردد بین شهرها بدین منظور پرداخت. متن پیام وی به شرح زیر است:
با سلام و احترام به همکاران گرامی:
نظر به اینکه به طور سنتی اغلب هموطنان برای مراسم تاسوعا و عاشورا به زادگاهشان مراجعه می‌کنند و معمولاً این امر توأم با سفر از شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک‌تر و روستاهایی است که امکانات درمانی کمتری هم دارند و سوغات مسافران، در طی اپیدمی، ویروس‌های سرکش‌تر برای هم ولایتی‌هاست.
تمنا می‌کنم به طور جدی مسئله منع تردد بین شهری از یک روز قبل از تاسوعا تا یک روز بعد از عاشورا در دستور قرار گیرد و از هم اکنون توضیح و توجیه کافی مردم برای ممانعت از این حجم جابجایی انجام شود.
سال گذشته بعد از مراسم تاسوعا و عاشورا مردم بیگناه شهرستان‌های کم جمعیت ما که به رسم ادب پذیرای خویشاوندان شهری در خانه‌های کوچک‌شان بودند گرفتار افزایش بیماری و عواقب آن شدند، باید مردم شهرهای بزرگ‌تر متوجه شوند که سفر به زادگاه و اتراق در خانه خویشاوندان در این شرایط واقعاً بی‌مبالاتی و ناجوانمردی است.
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.